Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wrześniowe wydarzenia

2 Min


0

Po letniej kanikule, Płocka Galeria Sztuki zaprasza we wrześniu nie tylko do zwiedzania wystawy ceramiki i instalacji ceramicznych „Poblask”, autorstwa czworga artystów: Moniki Dąbrowskiej-Picewicz, Remigiusza Gryta, Jolanty Hermy-Pasińskiej i Adama Soboty. Ponadto, w powakacyjnej propozycji edukacyjnej znalazły się warsztaty plastyczne, wykłady i oprowadzania tematyczne po wystawie „Poblask”.

10.09.2022 (sobota), godz. 12:00 – kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Poblask”.
Zwiedzanie wystawy ceramiki i instalacji ceramicznych „Poblask” z jej kuratorem Adamem Sobotą, który opowie o twórcach prac i podejmowanych przez nich tematach. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

13.09.2022 (wtorek), godz. 17:00 – oprowadzanie tematyczne po wystawie „Poblask”.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy ceramiki i instalacji ceramicznych „Poblask” z przewodnikiem, który przybliży sylwetki autorów i problematykę przedstawionych prac (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).

15.09.2022 (czwartek), godz. 10:30 – wykład „Ruch i światło – o sztuce kinetycznej”.

Sztuka kinetyczna jest kierunkiem w sztuce współczesnej, koncentrującym się na zagadnieniu ruchu. Obejmuje wiele nakładających się technik i stylów. W końcu lat 50. i na początku 60. ubiegłego wieku wysunęła się na czoło zjawisk artystycznych, a szczyt swego rozwoju osiągnęła mniej więcej w czasie wystawy Lumière et Mouvement (Światło i Ruch) w Paryżu w 1967 roku (wstęp na wykład w cenie biletu).

16.09.2022 (piątek), godz. 16:00 – warsztaty plastyczne „Zasmakować w sztuce”.
Podczas kolejnego spotkania warsztatowego mozaika zainspiruje do eksperymentowania z oryginalnymi materiałami do tworzenia własnych kompozycji tą techniką.

Warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży. Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy, tel. 24 366 43 22.

30.09.2022 (piątek), godz. 17:00 – oprowadzanie tematyczne po wystawie „Poblask”.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystawy ceramiki i instalacji ceramicznych „Poblask” z przewodnikiem, który przybliży sylwetki autorów i problematykę przedstawionych prac. Spotkanie będzie również okazją do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy (wstęp na oprowadzanie w cenie biletu).


Jaka jest Twoja reakcja?

Super! Super!
0
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
0
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol