„Pamiętajcie o ogrodach” – wkrótce rozstrzygnięcie konkursu

2 min


1

18 listopada o godz. 12:00, w Płockiej Galerii Sztuki, odbędzie się ogłoszenie wyników, połączone z uroczystością wręczenia dyplomów i nagród oraz wernisażem wystawy II Międzynarodowego Biennale „Pamiętajcie o ogrodach”

Na konkurs wpłynęło 840 prac z 32 szkół sztuk plastycznych. Oficjalne ogłoszenie wyników, połączone z uroczystością wręczenia dyplomów i nagród oraz wernisażem wystawy pokonkursowej, odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki w piątek 18 listopada o godz.12.00. Wówczas też zostaną wręczone dyplomy laureatom w kategoriach rysunku, malarstwa, grafiki warsztatowej, grafiki komputerowej, a także nagrody Przewodniczącego Międzynarodowego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke i Dyrektor I Prywatnego Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku Małgorzaty Mroczkowskiej. Grand Prix otrzymała Julia Multan, uczennica płockiego „Plastyka”. Pozostałe nagrody pojadą do szkół plastycznych w Częstochowie, Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Zakopanem, Supraślu i Zabrzu, a I nagroda w kategorii grafiki komputerowej do słowackiej Bratysławy. Ponadto, uczeń płockiego PLSP Jakub Kacprzak otrzymał nagrodę Dyrektora tej placówki, a Emilia Janowska z Opola – Przewodniczącego Jury konkursu.

Wystawę, prezentowaną w Płockiej Galerii Sztuki od 18 listopada do 4 grudnia, tworzą prace nadesłane na II Międzynarodowe Biennale „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…”. Obok wiersza „Pamiętajcie o ogrodach” polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza Jonasza Kofty (1942-1988), inspiracją konkursową i motywem przewodnim był ogród w różnorodnych aspektach. W konkursie wzięła udział uzdolniona plastycznie młodzież z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Organizatorem konkursu jest I Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Płocką Galerią Sztuki. Honorowy patronat nad Biennale objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej prof. Piotr Gliński, Polski Komitet do spraw UNESCO oraz ambasadorzy Republiki Czeskiej, Węgier, Słowacji, Litwy i Ukrainy.

Dla młodych adeptów sztuki, obok nagrody czy wyróżnienia, prezentacja prac w Płockiej Galerii Sztuki to zapewne udany debiut i doskonały początek drogi artystycznej.


What's Your Reaction?

Super! Super!
1
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
0
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol