Marcin Meller w Płocku. Weźmie udział w LiterAkcjach

3 min


0

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na spotkanie z Marcinem Melerem. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu, którego celem jest przybliżenie sylwetek autorów literatury współczesnej. Mowa oczywiście o LiterAkcjach, spotkaniach literackich, które zagoszczą w tym roku w Sali Widowiskowej POKiS.

W czerwcu tego roku nastąpił thrillerowy debiut Marcina Mellera, który miał zaskoczyć wszystkich. I zaskoczył. „Czerwona Ziemia” spotkała się z fantastycznym odbiorem krytyków, a co najważniejsze – czytelników. To książka o relacjach między ludźmi, w której nie brakuje historii, polityki oraz kulis świata medialnego, który nasz gość zna na wylot.

Rok 1996. Wiktor Tilszer, młody dziennikarz, przemierza Afrykę wzdłuż i wszerz, przeżywając prawdopodobnie najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej ryzykowną przygodę swojego życia.

Rok 2020. Marcin Tilszer, syn uznanego reportera, rusza śladami ojca do Ugandy, jednak nigdy nie dociera do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem.

Wiktor musi porzucić dziennikarskie śledztwo, nad którym pracuje jego redakcja, i ruszyć na poszukiwania syna. A w Afryce to, co niemożliwe okazuje się prawdopodobne, a czasem nawet pewne, tropy prowadzą donikąd, zaś podjęte przed laty decyzje niosą za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

Książka, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Bardzo ciężko odłożyć ją i po prostu wrócić z przygody, którą funduje nam Marcin Meller.

Marcin Meller – jeden z najbardziej uznanych polskich dziennikarzy, wieloletni redaktor naczelny „Playboya” i reporter „Polityki”, gospodarz Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe Gaumardżos! Opowieści z Gruzji (2011, nowe rozszerzone wydanie ukazało się nakładem W.A.B. w 2018). Autor zbioru reportaży Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe (2013) oraz zbiorów felietonów Sprzedawca arbuzów (2016) i Nietoperz i suszone cytryny (2019).

Do tej pory gościliśmy już takie postacie jak Radek Rak, Anna Dziewit-Meller, Rafał Kowalski, Paweł Sołtys, Anna Kaszuba-Dębska, Przemysław Witkowski czy Robert Pucek. Po krótkiej przerwie wracamy z cyklem, który pozwoli poznać nam sylwetki twórców, ich spojrzenie na świat, inspiracje i twórczość. To świetna okazja do zadawania pytań i poznania ludzi, których do tej pory kojarzyliśmy tylko z półek w popularnych salonach prasowych i księgarniach.

LiterAkcje towarzyszyć będą nam także na jesieni. Zaplanowaliśmy już spotkania z nominowanymi do Literackiej Nagrody Nike: Kacprem Pobłockim, Anną Cieplak i Edwardem Pasewiczem. W ramach Festiwalu Themersonów spotkamy się także z Januszem Lachowskim. O wszystkich datach i szczegółach kolejnych spotkań będziemy informować w mediach społecznościowych oraz na www.pokis.pl.

Spotkanie z Marcinem Mellerem, którego po prostu nie można odpuścić, odbędzie się już 15.09.2022 o godzinie 18:00, w Sali Widowskowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themresonów. Będzie to także doskonała okazja do uzupełniania zbiorów o pozycje autorstwa naszego gościa. Wstęp bezpłatny.


Jaka jest twoja reakcja?

Super! Super!
3
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
1
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
1
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol