LiterAkcje z Anną Cieplak

1 min


0

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themeresonów zaprasza na LiterAkcje, których gościnią będzie pisarka dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike Anna Cieplak.

W tym roku Anna Cieplak została nominowana do Literackiej Nagrody Nike 2022 za książkę „Rozpływaj się”. Spotkanie odbędzie się właśnie wokół tego tytułu. Anna Cieplak opowiada w tej powieści o ludziach, których mijamy każdego dnia. Choć metrykalnie dorośli, z powodu osierocenia, którego doświadczyli w okresie nastoletnim, wciąż zadają sobie trudne pytania. Czy jestem wystarczająco dobry? Czy nie zostanę porzucona? Czy powinnam starać się bardziej?

Mocna, wyrazista i aktualna powieść o Polsce w Unii Europejskiej i osieroconym pokoleniu – młodych osobach, zmuszonych dorastać bez dorosłych, którzy za chlebem wyjechali na Zachód. Uciążliwie szczera, rozbrajająco zabawna i boleśnie życiowa.

Anna Cieplak- pisarka, animatorka kultury, działaczka społeczna. Laureatka Nagrody Conrada dla najlepszego debiutu i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”. Na motywach tej powieści powstał film „Ostatni komers”. Jej kolejna książka „Lata powyżej zera” była nominowana m.in. do Nagrody Literackiej Nike i Paszportu Polityki a powieść „Lekki bagaż” do Nagrody Literackiej Unii Europejskiej. W 2021 ukazała się jej nowa powieść „Rozpływaj się”, która jest nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2022. Laureatka Stypendium im. Albrechta Lemppa 2022. Prowadząca zajęcia twórczego pisania na Uniwersytecie Śląskim, współautorka (wraz z Lidią Ostałowską) książki dla dzieci „Zaufanie”.

Spotkanie odbędzie się w Sali Widowiskowej POKiS już 29.10.2022 o godzinie 18:00. Wstęp wolny.


What's Your Reaction?

Super! Super!
3
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
2
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol