Jerzego Malanowskiego wspomnienia o Płocku

1 min


0

Książnica Płocka zaprasza na spotkanie autorskie promujące książkę Jerzego Malanowskiego  „Za jednego życia. Kartki płockie i nie tylko”.

Wspomnieniowa książka Jerzego Malanowskiego to wyjątkowy portret podwójny. Portret samego autora, rzec można – płocczanina pełną gębą, oraz portret jego rodzinnego miasta – w panoramie rozciągniętej i w czasie, i w przestrzeni. Wspomnienia te zawierają kartki nie tylko płockie, więc na drugim planie, za tym, co osobiste i lokalne, mamy też kilka ostatnich dekad z dziejów całego kraju.

Autor we wstępie napisał: „(…) celem jest danie świadectwa, opisanie czegoś, czego jeszcze nikt nie opisał. I nie opisze, bo jaki miałby powód do grzebania w moim życiu ktoś inny niż ja sam… Warto też wrzucić do pamięci ważniejszej niż prywatna trochę spraw i zdarzeń, niedotyczących bezpośrednio mnie i mojego życia, które towarzyszyły zmianom, zachodzącym w kochanym mieście na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Sięgnę jednak tylko do tych, których byłem uczestnikiem lub naocznym świadkiem – na tyle, na ile je zapamiętałem. Czasem odwołam się do zasłyszanych opowieści, w których wiarygodność ktoś być może nie zechce uwierzyć – jego sprawa, ja w nią nie wątpiłem. Postaram się także choć w części spłacić dług i wspomnieć zacnych ludzi, nie tylko z Płocka, których miałem szczęście spotkać na swojej drodze…”

Zapraszamy do Książnicy Płockiej na spotkanie autorskie promujące książkę Jerzego Malanowskiego  „Za jednego życia. Kartki płockie i nie tylko” 17 listopada, godz. 17.00 w Mediatece, ul. Kościuszki 3b.


What's Your Reaction?

Super! Super!
0
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
0
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol