Koncert – Maksymalnie dla Weroniki

1 min


0

Akademickie Stowarzyszenie „Ambitni w Działaniu” zaprasza na koncert charytatywny Maksymalnie dla Weroniki, który ma na celu zbiórkę na leczenie i rehabilitację czteroletniej Weronika z Nowych Proboszczewic.

Podczas koncertu, który odbędzie się 2 października w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Kolegialnej wystąpią:

  • Maksym Rzemiński – fortepian – koncert muzyki filmowej z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego;
  • Krzysztof Prusiak – zwycięzca 3. edycji The Voice Senior zaśpiewa własne piosenki;

Wydarzenie poprowadzi Michał Stańczak.

Czteroletnia Weronika Kaliwoda z Nowych Proboszczewic cierpi na hipoplazję móżdżku. Zaraz po przyjściu na świat trafiła do inkubatora. Pierwsze badania wykazały uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego oraz genetyczny zespół Moebiusa. Choroba oznaczała brak niektórych nerwów twarzowych, co uniemożliwiało karmienie. W ciężkim stanie Weronikę przeniesiono na oddział patologii dziecięcej. Wczesne dzieciństwo Weroniki to przede wszystkim szpitale, leczenie i rehabilitacja. Kolejne miesiące przynosiły złe wiadomości ponieważ u dziecka zdiagnozowano dodatkowo czterokończynowe porażenie mózgowe, silne napięcia mięśniowe, epilepsję, głęboki niedosłuch, niedowidzenie, a w ostatnim czasie również zwichnięcie bioderek. Dziewczynka potrzebuje kompleksowej terapii, zawierającej cały konglomerat działań: ciągłej rehabilitacji, oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Systematyczność terapii jest kluczowa! Wiąże się to z kosztami, które nigdy nie maleją. Dziewczynka wymaga terapii, która obejmie kompleksowo prowadzonych działań: ciągłej rehabilitacji oraz sprzętu rehabilitacyjnego.
Dochód z Koncertu oraz zbiórki do puszek w całości zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Weroniki.

Bilety z których dochód przekazany będzie na leczenie i rehabilitację czteroletniej Weronika z Nowych Proboszczewic dostępne są [TUTAJ]. Początek koncertu o godz. 18:00.


What's Your Reaction?

Super! Super!
1
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
0
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol