Big Festivalowski 2022 – jedyny taki festiwal w Polsce!

4 min


0

W drugiej połowie sierpnia w Płocku odbędzie się festiwal Big Festivalowskiego, która na trzy dni wprowadzi festiwalowiczów w mięciutkie nastroje!

Big Festivalowski to jedyny w swoim rodzaju miks jakościowej, pozytywnej twórczości, gdzie humor i smaczne dj-skie sety przeplatają się z praktyczną wiedzą. Festiwal, na którym niezobowiązującym elementem dress code’u jest szlafrok – niezależnie od tego, jak duży jest Twój wkład w polską kulturę i sztukę.

W przewadze sztuka audiowizualna, ale nie tylko: Muzeum Memów, Klub Festivalowski, Youtuberzy, Gala Stand up, Warsztaty, Spotkania z Twórcami, Big Babcie, joga i wiele, wiele więcej…

Inauguracją festiwalu będzie wydarzenie na skalę kraju –
otwarcie PIERWSZEGO w Polsce MUZEUM MEMÓW!
Twórcy wzięli się za historię gatunku i zebrali setki najlepszych memów ostatnich lat… a później zrobili z nich wystawę z prawdziwego zdarzenia, którą będzie można podziwiać w podziemiach płockiego Kina Przedwiośnie.
Będzie to zupełnie na serio przygotowana najbardziej niepoważna galeria w kraju!

W samym Kinie Przedwiośnie dominować będzie przegląd najlepszych komedii oraz komediodramatów z całego świata. Od treści aktualnych po klasyki gatunku, których możliwość obejrzenia na dużym ekranie aż wzrusza. Festiwal filmowy rozpocznie nowatorsko Przegląd Kontentu Youtubowego, który przedstawią zasięgowi króle tematu: Martin Stankiewicz, Grupa Filmowa Darwin, Sebastian Jasnoch, Filip Szuksztul oraz Cyber Marian.

Podczas pierwszej edycji Big Festivalowskiego wyróżnionym bohaterem retrospektywy oraz laureatem nagrody za całokształt twórczości będzie Marek Koterski. W programie zaprezentowany zostanie m.in. kultowy “Dzień Świra”, a w sobotę po pokazie debiutanckiego “Domu Wariatów” odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Festiwalowicze obejrzą także pokaz wybranych komediowych Sztosów Polskich Szortów i krótkometrażowych animacji, po których będą mogli porozmawiać z twórcami na deskach kina. Na festiwalu pojawią się twórcy The Office PL, z którymi zaprezentujemy najlepsze odcinki pierwszego sezonu serialu. W programie także rozbrajająca Sztafeta Dubbingowa filmów klasy B, prowadzona przez Bartka Walosa i jego ekipę.

Scena Letnia, czyli kino plenerowe płockiego Starego Rynku obfite będzie w specjalne, wieczorne pokazy filmowe, panele dyskusyjne i spotkania z twórcami. Zaplanowanych jest także mnóstwo innych atrakcji, w tym konkurs Ministry of Silly Walks prowadzony przez specjalistów od dobrego humoru Michała Kempę wraz z Agnieszką Matan. Wybrać się będzie można także w Improwizowany spacer po Płocku Wojciecha Fiedorczuka, a to wszystko przeplatane DJ’skimi setami czołowych polskich artystów oraz odprężającą jogą.
To tutaj Big Babcie przy dźwiękach Disco Italiano lepić będą pierogi, a obok, na festiwalowym markecie każdy będzie mógł zaopatrzyć się w Big Festivalowski szlafrok – dress code wydarzenia.

W programie ponadto Gala Stand-upu, którą poprowadzą i wystąpią znani szerokiej publiczności Abelard Giza i Kacper Ruciński, a także Czarek Jurkiewicz, Marta Łojek, Kuba Śliwka, Janusz Pietruszka i Czarek Sikora.

Big Festivalowski to również intensywne, ale niezwykle twórcze trzy dni!
Na festiwalowiczów czekają:

Warsztaty komedio-pisarskie – Cezary Jurkiewicz
Zajęcia, na których poznasz podstawowe struktury komediowe z dziedziny monologów komediowych i skeczy.
Cezary Jurkiewicz to jeden z pierwszych stand-uperów nurtu kontrkulturowego w Polsce.

Warsztaty Filmowe – Kordian Kądziela i Mateusz Pastewka
Warsztaty, na których prowadzący skupią się na jednym z najszlachetniejszych, najbardziej efektownych i jednocześnie najtrudniejszych zabiegów filmowych – MASTERSHOCIE.

Kordian Kądziela – absolwent katowickiej filmówki, twórca nagradzanych shortów, scenarzysta i reżyser serialu „Mental”.
Mateusz Pastewka – operator, reżyser, montażysta. Jako autor zdjęć zadebiutował w 2018 roku pełnometrażową komedią “Juliusz”.

Warsztaty Aktorskie – Tomasz Włosok i Kamil Szeptycki
Tomasz Włosok – Polski aktor filmowy i teatralny. Znany z m.in. polskiej produkcji platformy Netflix “1983” czy “Jak zostałem gangsterem”.
Kamil Szeptycki – Zadebiutował na dużym ekranie w filmie Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”.

Podstawy Improwizacji Komediowej – Agnieszka Matan
Sztuka improwizacji to bezapelacyjny fundament każdej dobrej komedii.
Agnieszka Matan jest komiczką, improwizatorką, scenarzystką oraz trenerką improwizacji ze Szkoły Impro w Warszawie.

Masterclass ze sztuki współczesnego montażu – Przemysław Chruścielewski
Członek amerykańskiej Akademii Filmowej, twórca nominowanego do Oskara “Bożego Ciała”, “Ostatniej rodziny” i głośnego serialu “Król”. Przedstawi audytorium niewidzialną sztukę budowania narracji.

Klamrą całego wydarzenia, będzie miejsce, bez którego obyć nie może się żaden festiwal – Klub Festivalowski, oczko w głowie organizatorów. Modernistyczny hotel z historią i obłędnym widokiem na panoramę Wisły, scenografia pełna designu inspirowanego kadrami z filmu Big Lebowski, dywany, światła, mobilny tor do kręgli, dj-sety zapewnione przez najlepszy booking i znowu WSZĘDZIE te szlafroki…
To jedyny taki Klub Festivalowski w tym kraju!

19-21 sierpnia Płock. Jedź z nami, odłóż telefon, załóż ulubione laczki i zaplącz się w festiwal między gwiazdy tj. Anię Smołowik, Wojtka Mecwaldowskiego czy Tomka Karolaka i daj płynąć łzom śmiechu po policzkach!


Jaka jest twoja reakcja?

Super! Super!
2
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
1
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol