Basia Kawa wystąpi dziś w Rock’69

2 min


0

Basia Kawa, kobieta obdarzona niezwykłym głosem, posiadaczka jedynych w Polsce elektrycznych, 5-strunowych, spersonalizowanych skrzypiec skonstruowanych w U.S.A przez Johna Jordana wystąpi dziś w Rock’69.

Wyjątkowy głos, zespół znakomitych muzyków i zaskakujące dźwięki elektrycznych skrzypiec – to mieszanka na miarę pełnego pobudzającej kofeiny muzycznego balsamu dla duszy. Jego autorką jest Basia Kawa – piosenkarka, skrzypaczka i nowy głos na muzycznym rynku.

Basia od zawsze była blisko muzyki, jej rodzinny dom był wypełniony dźwiękami. Pierwsze skrzypce otrzymała od dziadka, który był jej pierwszym nauczycielem gry na instrumencie. Tata artystki odkrył w niej talent wokalny. Nie tylko wspierał ją, gdy brała udział w regionalnych konkursach, ale też komponował dla niej piosenki. Jako 7-latka Basia odniosła festiwalowy sukces i udzieliła pierwszego wywiadu dla telewizji. Kilkanaście lat później Basia Kawa posiadała już 2 dyplomy Akademii Muzycznej w Gdańsku (skrzypce oraz jazzowy wokal) i koncertowała z własnym repertuarem po całej Polsce. Występowała m.in. w TVP Polonia, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów, Radio Gdańsk, Polskie Radio Katowice, Polskie Radio Lublin.

Basia Kawa jest posiadaczką jedynych w Polsce elektrycznych, 5-strunowych, spersonalizowanych skrzypiec skonstruowanych w U.S.A przez Johna Jordana. Wyglądają zjawiskowo, a gra na nich otwiera wiele możliwości – mogę dowolnie modyfikować brzmienie instrumentu, grać delikatnie lub rockowo, słodko lub gorzko – opowiada Basia Kawa.

W 2013 r. artystka wydała pierwszą płytę „Małe szczęście” zawierającą 11 autorskich piosenek, z którą koncertowała m.in. podczas Witamina Jazz Festiwalu w Sandomierzu czy na Olsztyńskich Nocach Bluesowych. W tym samym roku wygrała także Giełdę Piosenki w toruńskiej OdNowie. Druga płyta „Zdobyłeś”, dostępna od listopada 2018 roku to energetyczna, a zarazem romantyczna mieszanka softrocka, popu i bluesa. Basi Kawie towarzyszy zespół młodych, niezwykle zdolnych muzyków: Krzysztof Pawłocki (gitara), Maciej Rogoziński (altówka), Szymon Zalewski (gitara basowa), Łukasz Łapiński (perkusja).

Bilety na dzisiejszy koncert można kupić w klubie Rock’69 oraz [Online]

Fot. Profil Basia Kawa Music na Facebooku


Jaka jest twoja reakcja?

Super! Super!
1
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
0
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol