Summer Fall Festival 2022! Zobacz kto zagra!

6 Min


0

Zapraszamy na kolejną edycję Summer Fall Festival. Rockowe pożegnanie lata odbędzie się 3 września (sobota) w płockim Amfiteatrze. Wystąpią zespoły tj. Illusion, Kobranocka, Flapjack, Kozak System, KSU, Zenek Kupatasa.

Już 3 września zapraszamy wszystkich fanów muzyki rockowej, aby wspólnie pożegnać lato. Podczas Summer Fall Festival tradycyjnie usłyszycie różne style rockowe, charakteryzujące się tradycyjnym brzmieniem opartym na dźwiękach gitarowych i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa oraz wolnej jazzowej improwizacji aż, przez indie aż po metal.

W tym roku na deskach Amfiteatru wystąpią zespoły tj. Illusion, Kobranocka, Flapjack, Kozak System, KSU oraz Zenek Kupatasa.

Zespół Illusion został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek Śmigiel (bas). Już w 1993 r. zespół zwyciężył w konkursie Marlboro Rock-in, wystąpił na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu i pojawił się w Szwajcarii na festiwalu Gampel. W latach 90. Illusion wydał pięć albumów, a piosenkami „Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” szybko i na długo zyskał uznanie fanów ciężkiego brzmienia. Był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. egzemplarzy.

KOBRANOCKA. Pierwszy koncert pod nazwą „Kobranocka” odbył się w sierpniu 1985 w warszawskiej Riwierze na festiwalu Poza Kontrolą. Występ zebrał dobre recenzje. Zaproponowano grupie wspólną trasę po Polsce z zespołem Die Toten Hosen.  W styczniu 1986 powstały pierwsze nagrania, a w sierpniu 1986 Kobranocka zagrała na festiwalu w Jarocinie. Muzycy byli przekonani, że występują jako goście. Okazało się, że zdobyli największą ilość głosów publiczności. Oprócz niezliczonej ilości koncertów w Polsce, Kobranocka koncertowała między innymi w Niemczech, Anglii, Irlandii, Szkocji, Rosji i USA. Kapela wystąpiła w roli supportu na polskich koncertach Guns’n’Roses i Scorpions. Przez ponad trzy dekady istnienia, z toruńskim zespołem współpracowało wielu wybitnych artystów, między innymi Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz, Ewelina Flinta i wielu innych.

Flapjack powstał w 1993 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha i Macieja „Ślimaka” Starosty (obaj z zespołu Acid Drinkers). Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek „Hrap-Luck” Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin „Wimek” Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander „Olass” Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz „Guzik” Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.

Kozak System to ukraiński zespół muzyczny, powstały w lutym 2012 roku z byłych członków grupy Hajdamaky. Muzykę zespołu określa się jako: rockskapunkreggae, kozak-rock i tradycyjna muzyka ukraińska oraz bałkańska. W 2012 roku muzycy realizowali wspólne projekty z Tarasem Czubajem i Saszką Położynskim. W kwietniu 2012 roku został nakręcony teledysk do utworu „Szabla”, który stał się pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzący album. Jesienią 2012 roku zakończyły się prace nad pierwszą płytą zespołu, która, jak promujący ją singel, otrzymała tytuł „Szabla”. Do współpracy zaproszono wielu ukraińskich muzyków i literatów – wśród nich znaleźli się: Saszko Położynski (zespół Tartak), Andrij Sereda (zespół Komu Wnyz), Katia ChillDmytro ŁazutkinJurko Izdryk i Serhij Żadan. Premiera albumu na Ukrainie odbyła się w listopadzie 2012 roku, zaś w Polsce płyta ukazała się w lutym 2013, nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys.

KSU to zespół należący do najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny punkrockowej. Początki działalności zespołu datowane są na 1977 rok, kiedy w Ustrzykach Dolnych, grupa nastolatków postanowiła zająć się muzykowaniem. Pierwszy skład stanowili Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk – wokal, gitara, Bogdan „Bohun” Augustyn – saksofon i śpiew , Wojciech „Ptyś” Bodurkiewicz klawisze, Waldemar Kuzianik „Burek” – perkusja oraz Lesław Tomków „Plaster” – gitara basowa. Mimo szczerych chęci, początkowo, granie wychodziło ze średnim efektem, a repertuar bazował głównie na przeróbkach brytyjskich wykonawców jak Led Zeppelin, Black Sabbath czy Deep Purple. W trakcie trzydziestoletniej historii zespołu, przez jego skład przewinęło się ponad trzydzieści osób. W 2009 roku w składzie (oczywiście poza liderem Siczką) znaleźli się: Leszek „Dziaro” Dziarek – perkusja, Paweł „Gaweł” Gawlik – gitara basowa, Jarosław „Jasiu” Widawa – gitara solowa oraz Mateusz „Joseph” Sowa (także ta sama funkcja).

Zenek Kupatasa to muzorobol polskiej sceny niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty na przekór wszystkim przeciwnościom. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie, wydaje swoje piosenki pod własnym szyldem, spuszczony z łańcucha konwenansów, praw i zasad rynku muzycznego nagrał w trzy lata siedem albumów. Jego najnowsza, ósma płyta „O!” popularności przebiła wszystkie poprzednie płyty. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica miêdzy zespołem, a publiczności. Wspomagają go w tym na scenie: Antoni Tomaszek (bas), Jurek Dostał się-Halapenio-Butelka-Łapa (gitara) i Pierre Luigi Pierogi (perkusja).

Bilety w cenie 60 zł (przedsprzedaż) już wkrótce będą dostępne na stronie bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10). Bramy Amfiteatru zostaną otwarte o godz. 15:00, zaś część koncertowa rozpocznie się o godz. 16:00.

Wejściówki będzie można nabyć także na stronach: ticketmaster.pl, ebilet.pl, biletomat.pl, ticketos.pl oraz kupbilecik.pl. W dniu festiwalu bilety dostępne będą także przy wejściu w cenie 70 PLN, jednak prosimy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

BILETY

Zapraszamy na Summer Fall Festival 2022, który odbędzie się 3 września w płockim Amfiteatrze. Wystąpią: Illusion, Kobranocka, Flapjack, Kozak System, KSU oraz Ze-nek Kupatasa. Bilety dostępne już wkrótce do kupienia w cenie 60 zł (przedsprzedaż) stacjonarnie w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10) oraz online na bilety.pokis.pl, a także na ebilet.pl, biletomat.pl, ticketos.pl oraz kupbilecik.pl. W dniu festiwalu wej-ściówki w cenie 70 zł będzie można zakupić przy wejściu na wydarzenie od godziny 15.


Jaka jest Twoja reakcja?

Super! Super!
0
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
0
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
0
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol