Zespół z Ekwadoru wystąpi podczas X Vistula Folk Festival

2 min


0

Wiemy już jakie zespoły z Polski, Słowacji i Ukrainy wystąpią w Płocku, w dniach 23-28 sierpnia, podczas X Vistula Folk Festival. Czas przybliżyć grupę muzyczno-taneczną z Ekwadoru, która w Płocku reprezentować będzie Prowincję Imbabura.

Nasi przyjaciele z Ameryki Południowej założyli zespół w 2017 roku w mieście Ibarra. Ich głównym celem była rekreacja kulturalna i przestrzeń do wyrażenia siebie jako artystów. Dzięki andyjskiemu folklorowi skierowanemu do dzieci, młodzieży i dorosłych wzmacniają swoją tożsamość kulturową i wiedzę o przodkach Imbabury. Skupiają 26 osób, które chcą się rozwijać i pokazywać Ekwador całemu światu.

W swojej twórczości prezentują rytuały, wierzenia, zwyczaje i tradycje ludu andyjskiego. Odkrywają jak promować miłość do sztuki, muzyki i tańca, co doskonale wyrażają w każdej choreografii i każdym ruchu tancerzy. Uczestniczyli w festiwalach tanecznych i muzycznych w wielu miastach Ekwadoru, ale także w krajach takich jak Kolumbia, Panama, Wenezuela i Meksyk, gdzie zawsze cieszyli się ciepłym przyjęciem. Na swoim koncie mają nagrody na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Zostali także honorowymi ambasadorami kultury ekwadorskiej.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu, z wyjątkiem Koncertu Galowego mają charakter bezpłatny. Bilety na Koncert Galowy w cenie 20 złotych dla dorosłych i 10 złotych dla osób do 18-go roku życia są dostępne w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz na bilety.pokis.pl. W dniu koncertu cena biletu wyniesie 25 zł.

Przypominamy, że z PłocKartą bilet kosztuje jedyne 5 złotych! Więcej o tym czym jest PłocKarta i jak ją założyć znajdziecie Państwo pod linkiem: https://plockarta.eu/

Spotkanie z zespołem, którym dowodzi Juan Carlos Portilla oraz kulturą Ekwadoru odbędzie się w czwartek 25.08.2022 na Starym Rynku w Płocku. Zespół zobaczymy także w pozostałych aktywnościach X Vistula Folk Festival. Szczegóły oraz pełny program dostępne są na stronie www.vistulaff.pl


Jaka jest twoja reakcja?

Super! Super!
2
Super!
Uwielbiam to! Uwielbiam to!
1
Uwielbiam to!
Nie lubię! Nie lubię!
0
Nie lubię!
OMG OMG
1
OMG
WTF WTF
0
WTF
lol lol
0
lol